Projekt aranżacji wnętrz

Wystrój wnętrza, ze względu na rolę, jaką odgrywa w zapewnieniu komfortu oraz ergonomii obiektu, jest przedmiotem bardzo szczegółowego planowania. Projekt aranżacji wnętrza przesądza nie tylko o wyglądzie kliniki dentystycznej czy gabinetu lekarskiego, ale również o tym, w jakim stopniu będzie można uznać obiekt ten za ergonomiczny. Istotnym czynnikiem przy tworzeniu tego rodzaju projektu jest również możliwość dostosowania go do ograniczeń budżetowych określonych przez inwestora – w wielu przypadkach celem projektu aranżacji wnętrz jest wskazanie optymalnego pod względem ekonomicznych wykończenia, które będzie spełniało najwyższe normy funkcjonalne.
Projekt aranżacji wnętrz jest istotny, ponieważ dzięki niemu możliwe są:

  • ostateczna weryfikacja założeń projektowych;
  • uzgodnienie kolorystyki wnętrza;
  • określenie, jakie materiały wykończeniowe oraz akcesoria i wyposażenie znajdą się w obiekcie, a także sprawdzenie, jakie jest ryzyko, że nie spełnią one wymagań administracyjnych oraz funkcjonalnych;
  • ustalenie listy materiałów niezbędnych do bezproblemowego przeprowadzenia prac remontowych lub budowlanych;
  • uzyskanie materiałów promocyjnych, obejmujących przede wszystkim wizualizacje fotorealistyczne.

Projekt wykończenia wnętrza ma kardynalne znaczenie dla sprawnego przeprowadzenia prac wykończeniowych. Choć na etapie roboczym konieczne jest posługiwanie się projektem wykonawczym, ten ostatni stanowi jedynie bardziej sformalizowany, techniczny sposób opisu wnętrza, które w projekcie wykończenia wnętrza jest przedstawione w formie wizualnej, pozwalającej inwestorowi nieznającemu zasad czytania planów architektonicznych, na wprowadzenie wymaganych poprawek oraz ostateczną ocenę wyniku pracy projektantów.
Z punktu widzenia użyteczności obiektu projekt aranżacji wnętrza należy uznać za mający największe znaczenie, ponieważ pozwala z dużą szczegółowością przedstawić każdy detal w obrębie gabinetu, tym samym umożliwiając trafną ocenę decyzji projektowych.

Zobacz również: Projekt wykonawczy

Poproś o darmową wycenę lub poradę

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ